Old age is no place for sissies..

13. února 2014 v 16:29 | An |  Téma týdne

Staří není pro slabochy. Hodně lidí se staří bojí. Je to strach z toho jací budou, co všechno se změní, bojí se sami sebe ?? A nebo jde o strach z toho, co se jim nakonec ve stáří stane ?? Nikdy nevíme a ani nezjistíme jaký den bude našim posledním. Člověk by měl žít život na plno a užívat si každýho dne od chvíle, co pootevře oči v posteli až do chvíle, co je na tom stejném místě zase zavře. Je jedno jestli jsme mladí a nebo staří.

Stáří. Je to období, které potká všechny z nás. A měli bysme se na něho těšit a ne se ho bát. Měli bysme si toto období užívat, a to nejvíc jak jen to pujde. Právě v tomto období se musíme snažit užívat si věcí a radovat se z maličkostí ještě víc než kdy předtím. Vždyť je to chvíle, kdy si to všechno můžeme pořádně dovolit. Člověk už nemá žádné veliké závazky. Škola za námi, práce za námi, a bohužel i přátel ubývá. Ano vím, že čím víc člověk stárne, tak tím víc ho zdraví přestává nějak podporovat. Ale všechno jsou to dovětky toho, co si budujem celý život. Pokud budeme žít zdravě, zbytečně se nenervovat a dělat věci s nadšením, to zdraví nám vydrží..

Já bych chtěla cestovat, podívat se tam, kam sem se nedostala za celý život. Ctěla bych se naučit a zažít něco nového, něco k čemu sem neměla nikdy příležitost. Chtěla bych jít s dobou, která je a ne pořád vzpomínat na to, co bylo a jestli to byo lepší nebo ne. Chtěla bych si hrát s vnoučaty, které by mě milovali. Chtěla bych trávit čas s rodinou a někým, kdo by mi byl po boku aspon 50 let. Chtěla bych chodit s přáteli ven a ne pořád trčet doma. Prostě se bavit, užívta si, být plná života..

Takže nebojte se stáří, těště se na něho. Je to určitá část života, kterou si musíme užít stejně tak, jako ty předešlé. A přece chceme, aby se na nás vzpomínalo v tom nejlepším. Chci abych byla ta, která se dokázala bavit do poslední chvíle a byla vždy plná optimismu. A ne ta stará zakeřná babka, která všechny buzerovala a od ráno do večera lítala v kauflandu, ne děkuju..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fondness ♥ Fondness ♥ | Web | 20. února 2014 v 11:38 | Reagovat

Ne asi :D Občas když vidím některé staré lidi-třeba nedávno nějakej pán bylo mu 100 a jezdil na kole..Blázen..Ale taky bych taková chtěla být,moct se hýbat a ne být třeba připoutaná na lůžko - to fakt ne.Ale myslím,že nás už se moc věku nedožije...Buďto bude konec světa nebo tu zemi totálně zlikvidujeme...A nebo budeme naopak nesmrtelní protože vymyslí nějaký zázračný lék :D

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 23. února 2014 v 16:07 | Reagovat

Raději bych byla upírem, než abych zestárla.. Dokázala bych to přijmout, ale raději bych se tomu obloukem vyhnula :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama