Prosinec 2013

Year 2013

31. prosince 2013 v 12:00 | An |  Diary


Celý rok pro mě nezačal zrovna nejlépe, můžu dokonce říct, že začal nejhůř jak jenom mohl. Situace, která začala na začátku prosice se semnou táhla i do nového roku. An se totiž zamilovala do nesprávné osoby a naivně věřila tomu, že všechno bude dokonalé jako v pohádce. OMYL. Všechno bylo přesně naopak. Holt stalo se. Nemohla jsem se z toho dostat několik měsíců. Bylo to pro mě hodně špatné období. Ovšem po všem zlém nastává i něco dobré. Po nějaké době se vše nakonec obrátilo k lepšímu a po necelém roce s ním jsem vážně šťastná. Nikdy mi s nikým nebylo tak dobře. Doufám, že to stejné budu moc napsat i za rok. Protože vědět, že Vás má někdo opravdu rád a můžete se na něj vždycky spolehnout je jedna z nejdůležitějších věcí.

Vánoce.

29. prosince 2013 v 11:53 | An |  Diary

Vánoce. Svátky, které nastávají jednou za rok, u nás v Česku již 24. prosince, mají být plné lásky, pohody a odpočinku. Paradoxně je to přesně naopak. Pro mnohé to jsou svátky plné nervů, nestíhání a samoty. Ale proč to tak je ??

Vánoční atmosféra sama o sobě je velice uklidňující, nebo aspoň pro mě. Všude samá světýlka, vánoční hudba, vůně skořice, svařáku, pečení cukroví, zdobení stromečku a když se poštěstí tak i sníh a mnoho dalšího. Všechno působí příjemně, a tak to aji má být. Společná večeře, nadšené děti, které nedočkavě vyčkávají na zazvonění zvonečku od Ježíška, sledování pohádek. Prostě krásný rodinný večer. Lidé navštěvují svoji rodinu a známé a užívají si společné pohody a klidu. Kéž by...

Kéž by to tak ve skutečnosti bylo. Vánoce se staly svátkem, kdy každý akorát nadává, nerví a nic nestíhá. Už od konce listopadu je každý nervozní a čím víc se blíží Štědrý den, tím je to horší a horší. Nelíbí se mi, že Vánoce jsou poslední dobou pouze o dárcích. To kvůli nim jsou lidé nevrlí, protože nevědí, co mají koupit nebo nemají peníze a tak dále. Podle mě dárky samozřejmě potěší, ale nejsou tím nejdůležitějším. Vyjímkou jsou malé děti, které se na Ježíška velmi těší a rodiče jim chtějí udělat radost, ale zase není potřeba, aby pod stromečkěm našli sto dárků. Pro ostatní jako je rodina, kamarádi, známí je dárek spíš potěšením ne nečím bez čeho se nedá obejít. Je důležité udržovat krásnou vánoční atmosféru, už kvůli dětem, které Váncoe berou jinak než dospělí. Pro ně to jsou opravdu dny klidu a odpočinku. Udržovat tradice a prostě si celé svátky pořádně užít, aby všichni měli na co vzpomínat.

Letos už Vánoce pomalu kančí a další nás čekají zase až za rok. Já osobně doufám, že lidé si pomalu začnou uvědomovat, že Vánoce nejsou jenom o dárcích a začnou si užívat tu krásnou atmosféru a pohodu Vánoc. Všechno by bylo hned krásnější. xx