Má první hodina tance.

16. května 2013 v 15:37 | An |  Dance

Máma často přemýšlela o tom, jaký koníček bych měla jako malá začít dělat. Byla jsem celkem neposedné dítě, a když jsem uslyšela hudbu, okamžitě jsem začala tancovat. Takže to bylo celkem jednoduché rozhodnutí. Taneční obor byl pro mě jako stvořený.

Psalo se datum 7. září 1999, bylo mi 5 let, a já společně s mojí mámou, stála před menší budovou, na které byla cedule s nápisem "Základní umělecká škola". Na sobě jsme měla oblečený bílý taneční trikot, černé legíny a šedou bundu. V mé tašce se nacházely taneční piškoty, deníček a gumička do vlasů. Stála jsem tam celá nedočkavá a těšila se na svoji první taneční hodinu na této škole. Přijímacích zkoušek jsem se zúčastnila již na jaře, ale to bylo jiné. V tom malém sále jsem já a mnoho dalších, pro mě neznámých, dívek, byly pouze několik minut. Nyní jsem ale měla strávit celou hodinu někde, kde jsem to vůbec neznala.


Vešla jsem dovnitř. Všude bylo hodně lidí a já začala mít strach. Nebyla jsem zvyklá být někde sama bez jakékoliv známé osoby. Máma tam se mnou byla pouze chvíli, pak musela odejít. Popřála mi hodně štěstí a ať nemám strach, že se mi tam určitě bude líbit. Pověsila jsem bundu na věšák, obula jsem si taneční piškoty a vydala jsem se, i ostatními dívkami, směrem k tanečnímu sálu. Ten sál byl úžasný, všude se nacházely baletní tyče a po celé délce zdí byla obrovská zrcadla. Paní učitelka vypadala velmi mile, hezky nás přivítala a pověděla nám, že se nemusíme ničeho bát.

První hodinu jsme se učily vnímat melodii hudby. Chodily jsme dokolečka a vytleskávaly rytmus. Paní učitelka nám vymýšlela krátké a nenáročné taneční sestavy i sestavy na protáhnutí těla. Postupem času jsme si pověděly také něco o základních pozicích nohou a rukou v baletu. Nemohla jsem se dočkat, až si stoupnu k baletní tyči a začneme toho trénovat více. Byla to zábava a ihned mě to začalo bavit. Po skončení hodiny jsem se už nemohla dočkat té další. Byla jsem jako v jiném světě.

Tahle tedy vypadala moje první opravdová taneční hodina. Nyní je to již 14 let, co jsem na této škole a jsem strašně ráda, že se moje máma rozhodla pro tuto variantu. Absolvovala jsem 1. i 2. stupeň tanečního oboru a v současné době navštěvuji studium pro dospělé. Díky tančení jsem si našla spoustu kamarádek, s kterými se vídám i mimo treninky. Tanec miluji a doufám, že i v budoucnosti se mu budu moci věnovat.


Toto byla moje slohovka do češtiny, kterou sme psali někdy na začátku roku. Moc úspěšná nebyla, protože se jednalo o vyprávění a já klasicky psala něco uplně jinýho, v tomto případě spíš popis :D No každopádně to, že se nelíbila mému učiteli neznamená, že bych s ňou nebyla spokojená..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekR ZdenekR | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 15:41 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama