Dance.

16. května 2013 v 15:18 | An |  Dance

TANEC. DANCE. TANZEN. DANZA. DANSE.

Tanec. Co vás napadne jako první, když toto slovo uslyšíte ?? Co si pod pojmem tanec představujete ?? Jak byste vysvětlili, co to tanec vlastně je ?? Snad každýho ihned napadne, že jde o pohyb. Mnoho lidí bere tanec jenom jako házení sebou ze strany na stranu, jako bezvýznamné a kolikrát nudné poskakování, které nemá žádný smysl. Každý si jistě vybaví nějaký taneční styl a asi podle toho by tuto aktivitu dál popisoval. Každý si hají svůj styl a o ty ostatní nejeví skoro žádný zájem. Nebo naopak hodně lidí se zajímá o více stylů najednou a žádný neodmítají. Berou tanec jako něco uměleckýho a krásnýho. Jako něco, co jim vždycky zvedne náladu. Jako něco, díky čemu se cítí výjmeční. Jako něco, čím můžou vyjádřit svoje pocity. A to je přesně můj případ.

"Tanec je pohybová aktivita, provozována převážně za doprovodu hudby. Tanec může navodit lepší náladu, a také vyjadřuje pocity tanečníka. Může tedy být považován za druh umění." Takto nějak zní definice tance, kterou můžeme najt na jistě všem známé stránce Wikipedie. Tančit můžeme v páru nebo individuálně, to je v podstatě jedno. Pokud opravdu tančíme rádi a dáváme do toho srdce, nevadí jestli tančíme už 10 let a nebo zrovna začínáme, je jedno jestli tančíme s někým nebo samy, je jedno jestli jste baletka a tančíte street. Vždy z toho vznikne něco osobního, emočního a užasnýho.

Sama tancuju od 5 let. Pamatuju si jak sem před 14 lety poprvé stála na tanečním sále a byla sem jak v jiném světě. Tanec pro mě znamená opravdu hodně. Je to něco, co mě uklidňuje, co mě dostává z depresí, co mě dělá šťastnější. Asi si už ani život bez tance nedokážu představit. Možná to zní všechno divně, možná nejsem ani tak dobrá jak si myslím, ale to nevadí. Někdo rád maluje, někto rád hraje hry, někdo rád chodí ven s přáteli a někdo prostě rád tancuje. Takže: KEEP CALM AND DANCE ON !! xx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama